עברית Русский


ציפוי חלונות כהים – הצללה והגנה מפני החום

אנו עדים יותר לתופעה ההולכת וגוברת בשנים האחרונות- ציפוי חלונות כהים. ציפוי זה הפך למצרך מבוקש בקרב הרבה מאוד אנשים הסובלים מהחום ומקרינה ישירה של קרני השמש. החלונות הכהים מסייעים לנו מפני סנוור ומפחיתים לנו את הסיכון לחלות בסרטן העור הנפוץ כל כך בשנים האחרונות.

גם לשינוי האווירה והעיצוב בבית ניתן לבצע את השינוי שהוא לא יקר ולהתקין ציפוי חלונות כהים לבית במקומות בו השמש קופחת יותר בשעות מסוימות ביום. החלונות הינם דקורטיביים ובעלי מראה יוקרתי וכך אתם נהנים מצל במשך רוב שעות היום. מיותר לציין כי הצל מונע את החום בבית ולכן השימוש במזגן פוחת. מזגן הינו אחד מזוללי האנרגיה בבית ולכן טוב יהיה לנו מכול הבחינות אם נתקין לנו ציפוי חלונות כהים. ברגע שהבית יהיה מוצל יותר, נוכל אף לשמור על התכולה היקרה שלנו, כמו למשל הרהיטים והווילונות שעם השנים הם דוהים בשמש.

ציפוי חלונות יכול למנוע קרינה אלקטרו מגנטית

גם מניעת קרינה אלקטרו מגנטית נוכל לבצע בעזרת ציפוי חלונות כהים. הקרינה נוצרת מריבוי אנטנות סלולריות וגם מלוויינים הנמצאים בהרבה מקומות. קודם לכן, כשהיינו מעוניינים להפחית את האור בביתנו זה היה בצורה כמעט מוחלטת, הציפויים הישנים יותר של החלונות, היו מאוד כהים וכמעט שקשה היה לראות מה נעשה בחוץ.
כיום החלונות הם לא כהים מדי, וגם ניתן לקבוע דרגות של כהות בציפויי החלונות השונים, גם בבית וגם ברכב. ניתן לקבוע אפילו באחוזים את דרגת מניעת השמש כמו בין 60-75%. החסימה של קרני השמש האולטרה סגוליות היא בדרגה של 99%, כך שהמניעה היא כמעט מוחלטת.

ציפוי חלונות כהה גם בוויטרינות של חנויות

הרבה מבעלי החנויות בהם יש וויטרינות גדולות, אינם מעוניינים כי הסחורה שלהם והפריטים השונים בחלון ייפגעו, לכן, הם מעדיפים להתקין ציפוי חלונות יעיל אך דקורטיבי. כך הוויטרינה בחנות הופכת להיות בעלת מראה הרבה יותר יוקרתי. גם החיסכון באנרגיה בחנות מורגש תוך הפחתת דרגות הקור במזגן, מה שמהווה חיסכון אדיר בצריכת החשמל עבור בעלי החנויות השונות. ישנם צבעים מיוחדים של ציפוי חלונות אותם ניתן לבחור היום בכל חברה המתקינה ציפוי חלונות כהים.

במאמר הבא - על הכהיית פנסים ברכב

גלריה