עברית Русский


השחרת חלונות לרכבים – מתאים לכל אחד

רבים מאתנו מעוניינים בחלונות כהים לרכב. הפרטיות והצל במיוחד בחודשי הקיץ, גורם לנו להגיע למקומות בהם ניתן לבצע השחרת חלונות לרכב. גם הגנה מזכוכית העלולה להתנפץ חלילה, יכולה להיגרם מהשחרת החלונות של הרכב. החוק אומר, כי ניתן להכהות את החלונות רק בחלקו האחורי של הרכב, על מנת לשמור על חוק וסדר.

עם חלונות כהים ברכב יהיה קשה לעקוב אחר עבירות שונות שהנהג יכול לבצע כמו שימוש בטלפון סלולארי בזמן נהיגה, חוסר ריכוז בנהיגה ועוד. גם אם אתם חוגרים חגורות בטיחות או לא, קשה יהיה לראות במידה זאת וביצעתם השחרת חלונות ברכב.

השחרת חלונות - לפנות רק אל מקצוענים

תוכלו לבצע השחרת חלונות ברכב רק בחלק האחורי, על פי החוק. בנוסף, חשוב כי השחרת החלונות תתבצע באופן מקצועי ובאמצעות מתקין מקצועי. לרוב כשהילדים יושבים מאחור, חגורים כמובן, הם יהיו הרבה יותר סבלנים אם יהיה להם חלונות כהים מאחור וצל, כך הם יוכלו לנמנם בקלות או אפילו לראות סרט ילדים מערכת המדיה מבלי שהשמש תפריע ותציק להם. כדאי כי המתקין יהיה מוסמך לביצוע השחרת חלונות ברכב, כי מדבקות שהן לא באיכות טובה עלולות לדהות במהרה, במיוחד בארץ חמה כמו שלנו, וכל העבודה הייתה פה לחינם.

ישנן שתי שיטות של השחרת החלונות ברכב, הראשונה היא הפשוטה והזולה יותר היא באמצעות מדבקות כהות והשנייה היא באמצעות לייזר. כמובן השיטה השנייה היא יותר יקרה אבל במשרד התחבורה מותר לבצע השחרת חלונות בשיטה זו.

השחרת חלונות לרכב על פי תקני החוק

שרכב שלא עומד בתקן לפי החוק האוסר השחרת החלונות ברכב, לא יעבור את מבחן הרישוי השנתי, וזו באמת בעיה. לפי החוק מותרת השחרת חלונות באחוז מסוים, כלומר לא כהה מדי. על כל מקרה כדאי שתבררו היטב את החוק על מנת שלא תיתקלו בבעיות שונות. אם יתאפשר לכם לפי החוק להכהות את החלונות ברכבכם גם המראה של המכונית ייראה יוקרתי יותר וגם תחסכו מעצמכם חשיפה מיותרת לשמש וליותר פרטיות ורוגע בשעת הנהיגה.

הרבה מאוד נהגים בוחרים לשים חלונות ב בה רק הנהג או היושבים באוטו יכולים לראות את הסביבה ולא להיפך. חלונות כהים לרכב מתאימים בעיקר לאלה שמשאירים ציוד יקר ברכב באופן קבוע ומפחדים מפני גניבת הרכב בעקבות כך או כאלו שמעוניינים .


כדי לדעת מהו המחיר להתקנת חלונות שחורים לרכב, בדקנו בכמה אתרים ופורומים שונים ואלו הן התוצאות שהגענו אליהם:

עלות חלונות כהים עם מדבקה - ברוב המקרים המחיר יהיה עד 100 ש"ח לחלון. מה שישפיע על המחיר הוא סוג המדבקה, וצורת ההדבקה.

מחיר חלונות כהים בלייזר - שיטה זו יקרה בהרבה ממדבקה אך ברוב המקרים תקבלו אחריות של עד 10 שנים על החלונות וכמו שציינו (לפי הממצאים שמצאנו) שיטה זו היא גם חוקית לחלוטין מבחינת משרד התחבורה. העלות הממוצעת לחלונות כהים בלייזר לפי הבדיקה שערכנו היא בין 200 ש"ח ל-300 ש"ח לחלון.

גלריה