עברית Русский


השחרת חלונות בבית וברכב להעלאת רמת איכות החיים

ישנן הרבה פתרונות לצריכה באנרגיה ולהקלת עומס החום, אחד הפתרונות הידועים והנפוצים כיום זה השחרת חלונות. כשאנו נמצאים במקום מוצל יותר, מופחתת הצריכה באנרגיה כמו שימוש במזגן. על מנת "להקדים תרופה למכה" לפני בוא הקיץ כדאי שנבצע את הכהיית החלונות באמצעות ציפוי מיוחד שרק מתקין ויבואן מורשה יוכל לתת לנו, ממנו גם נקבל את הערובה כי הם יחזיקו לנו מעמד למשך הרבה שנים. היום כבר למדנו להתחשב באיכות הסביבה, והמודעות בקרב כולם כבר גברה, אפילו בגנים ובבתי הספר מלמדים כיצד לשמור על איכות הסביבה ולהשתמש פחות באנרגיה. לכן, אין ספק, כי זו אחת הדרכים המקובלות והיעילות ביותר עבורנו.

השחרת חלונות בבנייה ירוקה

אנו עדים לתופעה הגוברת של בניה ירוקה בהרבה בניינים חדשים שנבנים לאחרונה. הבנייה הירוקה מקורה וייעודה הינם חסכון באנרגיה. חלק מהבניה הירוקה היא חיסכון במים, באמצעות לחץ נמוך יותר שהוא אינו מורגש, מחזור מי הקולחים להשקיה וכמובן איטום אשר יבודד היטב את הקירות מחום וקור. בבנייה הירוקה, דואגים מראש גם עבור השחרת חלונות הגורמים כמובן לחיסכון באנרגיה ובצריכת החשמל בימי הקיץ החמים. ידוע כי בתקופת הקיץ החמה, נרשם שיא בחברת החשמל של עומס אדיר בעקבות הפעלת המזגנים בבתים ובמשרדים.

השפעתם של החלונות על איכות החיים בבית

המרכיב החשוב הנמצא בכל בית זה כמובן החלונות, אור המגיע אלינו מבחוץ יכול לגרום לנו לחסכון בחשמל אבל גם לא כדאי שיסנוור או יגרום לנו חום יתר על המידה. לכן, הפתרון היעיל הוא השחרת חלונות . פעולה זו יכולה לגרום לנו תחושת נוחות ולא נרגיש את החום הקופח בקיץ. המון אנשים מרכיבים סוככים על מנת לגרום לצל מוגבר בבית אבל אין לו את אותה האפקטיביות כמו שיש עם השחרת חלונות. חשוב להדגיש כי ניתן לקבל את גוון הכהות הדרושה לנו בהתאמה אישית היות והציפויים מגיעים בדרגות שונות של כהות וכך, החיסכון באנרגיה באמצעות חלונות אלה יכול להגיע עד 40%.

גלריה