עברית Русский


ציפוי שמשות לרכב – הצלה של ממש בימי הקיץ

אין דבר קשה יותר עבור נהגים מאשר נהיגה בחום בפקקים. הנהיגה הופכת להיות עצבנית יותר ההוצאות של הדלק גוברות ואי הנוחות גוברת בהתאם, כי לא מספיק שאנו נמצאים בפקק שנראה כי הוא לא ייגמר לעולם, אלא בשעות החמות ביותר של היום, אנו צריכים להפעיל מזגן, דבר שיגרום לנו כמובן לצריכת דלק מוגברת. זאת מבלי להזכיר את הסנוור אשר לעיתים ממשיך אפילו שאנו מרכיבים משקפי שמש. עבור נהגים שמצב זה מוכר להם, הפתרון היעיל ביותר הוא ציפוי שמשות לרכב. ציפוי זה מאפשר לנהוג בבטחה וברוגע ומעניק פרטיות ואווירה נעימה יותר ברכב. אם פעם רק מפורסמים ופוליטיקאים היו נוהגים ברכב בעל חלונות כהים, היום זה כבר הפך לנחלת הכלל, ולא פלא, כי כולנו סובלים מאותו החום ומעוניינים למנוע אותו.

ציפוי חוסם שמש ההופך את חלונות הרכב לכהים

זו בעיה, כי כיום החוק לתקנת 356 אומר כי ניתן להכהות ולצפות חלונות רק במושב האחורי של הרכב, יש מכוניות המגיעות מהחברה עם חלונות בדרגת כהות נמוכה והם חוקיים, אבל אם תשימו לב בשמשה הקדמית אי אפשר להכהות את החלון ולכן הרכב לא מגיע עם זכוכית כהה יותר בשמשה הקדמית של הנהג. המתקינים בארץ העוסקים בתחום ציפוי שמשות לרכב יכולים לומר לכם מה התקנה "ולהמתיק את הגלולה המרה"... הם יצפו את חלונות הרכב בגוון שלא יסנוור אתכם ובכל זאת יעניק לכם את הצל הדרוש ברכב, וכמובן לא בשמשה הקדמית של הנהג. כדאי כי תתקינו ציפוי שמשות לרכב בעלי איכות גבוהה, ציפוי שיחזיק לכם למשך הרבה שנים.

ציפוי החלונות ברכב על פי החוק

לא מומלץ לבצע ציפוי שמשות לרכב עם גוון הנוטה לשחור, אם תצטרכו לבצע מבחן רישוי שנתי, אתם עלולים להיפסל, זאת רק בגלל הציפוי שעשיתם לשמשות הרכב. לרוב המתקינים מתריעים כי האחריות היא על הנהגים בלבד. החוק הזה קיים רק בארץ, באירופה ובארה"ב ניתן לצפות את כל השמשות של הרכב. לרוב, בארץ השוטרים מעלימים עין ועוד לא שמענו על נהג שקיבל דו"ח על חלונות כהים ברכב אך עדיף לא לקחת סיכונים, לפעמים השוטרים מסתכלים יותר על רכב ישן שבוצעה בו הכהיית חלונות.

גלריה