עברית Русский


ציפוי ושריון של חלונות בניינים

בזכות טכניקות ייצור חדישות של חומרי ציפוי, הביקוש להנחלתם בהם עלה באופן משמעותי. השימוש בחומרי ציפוי ניתן בכל עצם. ציפוי חלונות של בניין יכול לשנות לחלוטין את מראהו. להוסיף לבניין סולידיות ויופי, להפוך אותו למוצק יותר ניתן באמצעות חומרי ציפוי אדריכליים.

את המגוון העצום של סוגי חומרי ציפוי ניתן לחלק לכמה קבוצות:
.
חומרי שריון - ניתן לייחס אליהם חומרים העמידים בפני השפעה פיזית, מגנים גם מפני קרינה אולטרה סגולה. חומרי "מראה". חומרים חוסכי אנרגיה. איבוד חום דרך זכוכית החלונות מגדיל את ההוצאות על חימום בחורף ועל המיזוג בקיץ. מבנה של חומרי ציפוי חוסכי אנרגיה כולל שכבה של ציפוי מיוחד מתחמוצות מתכת, אשר מפחית את איבוג החום. חומרי ציפוי אדריכליים. חומרי ציפוי דקורטיביים.

ציפוי חלונות מבנים נעשה על ידי חומרים מיוחדים, שממלאים מגוון תפקידים בהתאם למאפייניהם המבניים.

היום חומר ציפוי הוא מערכת מורכבת רב שכבתית. השכבות עשויות להיות שונות, כאשר שכבה אחת אחראית על חוזק, שכבה שנייה על הצבע, שכבה שלישית על קליטת קרינה אולטרה סגולה, וכן הלאה.
תפקיד של חומר ציפוי קובע את מספר השכבות וכתוצאה מכך מוגדרים גם המאפיינים של חומר ציפוי זה. בכל חומר ציפוי איכותי השכבה החיצונית מיועדת להגנה מפני השפעות מכאניות, הנובעות משימוש בחומר ציפוי על הזכוכית. כל השכבות מחוברות אחת לשנייה על ידי דבק על בסיס אדהזיה. חומר ציפוי מחובר לזכוכית באמצעות שכבה דביקה מיוחדת, כל יצרן של חומרי ציפוי משתמש בסוגי דבק שונים, לעתים קרובות הם נבדלים זה מזה רק בזמן ייבוש.

לדוגמה חומרי שריון, ברובם, חסר צבע, וחומרים משקיפים (מחזירי אור) צבועים בגוונים שונים. כמובן שזו רק דוגמה, קיימים גם חומרים משקיפים חסרי צבע. הם מיוצרים מחומר מיילר חסר צבע, אשר מצופה נגד קורוזיה של המתכת, הכלולה בחומר מיילר.

קיים מגוון של אפשרויות שונות של שכבות לייצור חומרי ציפוי, ובכל פעם המאפיינים של החומרי ציפוי חלונות יהיו שונים.

טכנולוגיות חדשניות מאפשרות יצור של מגוון רחב של חומרי ציפוי, בעלי תכונות שונות ותפקידים שונים. סוגים שונים של חומרי ציפוי בעלי מספר שונה של שכבות, בעלות מאפיינים שונים. לכן קיימות אפשרויות רבות של בחירת חומרי ציפוי לחלונות של כל סוגי מבני נדל"ן. קיימים חומרי ציפוי מגנים מפני קליטת קרינת שמש, חומרים דקורטיביים, חומרים אדריכליים, חומרי מט, חומרים מצפים, חומרים חוסכי אנרגיה, וחומרי ציפוי מיוחדים, המשלבים סוגי שכבות שונות של חומרי ציפוי חלונות.
כך, בחומר ציפוי אחד ניתן לשלב גם חומר מגן וגם חומר מחזיר אור . הודות לסוגים שונים של חומרי ציפוי ניתן ליצור סוגים שונים של ציפוי זכוכית.

בחומרים מגנים מפני קרינה אולטרה סגולה משתמשים על מנת להחזיר את אור השמש, לקליטת קרני שמש, להיפטר מבוהקים. חומרים מגנים מפני קרינת UVמעניקים למבנה מראה חי ודינאמי יותר. כמו כן ראוי לציין שציפוי מבנים מגן גם על הריהוט הפנימי של המבנה, מפני שחוסם עד 99% של קרינה אולטרה סגולה ואחוז גדול מקרינת שאר הספקטרום. ציפוי מבנים חוסך אנרגיה, על ידי מניעת חימום של החדר בימי הקיץ, ובכך יוצר תנאים נוחים בחדר. ישנם סוגים שונים של חומרי ציפוי מסנני קרינה, נבדלים בגוונים של צבע ומידת האטימות.

בחומרי שריון משתמשים לחיזוק זכוכית. חומרי שריון יכולים להיות בעובי שונה. שימוש בחומרי ציפוי חלונות אלה רצוי בכל המקרים הקשורים לבטיחות של בני אדם.

חומרי ציפוי אדריכלים יכולים להגדיל את מבחר רעיונות ליצירת תמונה אישית של הבניין. בחומרי ציפוי אדריכלים משתמשים לציפוי וחיזוק של זכוכית, וגם להבאת מאפיינים דקורטיביים לזכוכית.

בחומרי ציפוי דקורטיביים משתמשים ליצירת תמונה כלשהי על פני הזכוכית. שיטה זו היא הרבה יותר זולה מאשר חריטה על הזכוכית, וגם תמיד אפשר להסיר חומר זה במידת הצורך.

בחומרי ציפוי מאט משתמשים לרוב בצד פנימי של מחצות זכוכית במשרדים, דלתות כניסה, חלונות וחלונות-ראוה. חומרי ציפוי אלה מעבירים עד 70% של אור, ויחד עם זאת חוסמים אפשרות ראיה דרך זכוכית.

גלריה